Видалення сірчаної пробки двостороннє

Не завжди зниження слуху і шум у вухах пов'язані з серйозними порушеннями в слуховому апараті людини. У багатьох випадках проблема виникає внаслідок закупорки зовнішнього слухового проходу спресованою масою сірки та епітелію (так званою вушною пробкою). При несвоєчасному усуненні пробки може виникати запальний процес, який згодом може призвести до патологічних змін у структурах вуха.

У Лікарні ЕКСПЕРТ проводиться процедура промивання вуха від пробки спеціальним шприцем Жане. Даний метод дозволяє швидко і безболісно усунути закладеність вуха, позбавивши пацієнта неприємних симптомів.

Симптоми

Часткове перекриття слухового каналу може протікати безсимптомно. Найчастіше, хворий звертається до клініки вже за повної закупорки просвіту вуха. У такому разі пацієнт стикається з такими симптомами:

• зниження чіткості слуху;

• шум у вухах;

• болючість в одному або обох вухах;

• напади нудоти та/або блювання;

• запаморочення.

Слід зазначити, що симптоматика зазвичай наростає під час потрапляння у вухо води (наприклад, після прийняття душа).

Причини

Найчастіше до закупорки вуха наводять такі фактори:

1. Порушення гігієни. Найчастіше до утворення сірчаних пробок призводить груба очищення вух ватними паличками, сірниками, шпильками (дані пристрої не очищають сірку, а проштовхують її вглиб).

2. Наявність запалення у вусі. Запальний процес часто супроводжується набряком внутрішніх тканин, яка може заважати самостійному виведенню сірчаних виділень.

3. Фізіологічні особливості. У ряді випадків нормальне виведення сірки може бути утруднене через звуження або звивистість стінок слухового каналу.

4. Дерматологічні захворювання, що супроводжуються відлущуванням епідермісу вуха (дерматит, екзема).

5. Підвищена секреція сірчаних залоз.

6. Часте та тривале носіння навушників.

Показання до промивання сірчаної пробки

Необхідність у промиванні вушної пробки визначає лікар-отоларинголог. Для підтвердження діагнозу спеціаліст проводить огляд внутрішнього, середнього та зовнішнього вуха спеціальним приладом – отоскопом.

У складних випадках додатково може проводитись мікроотоскопія – огляд барабанної перетинки вуха під мікроскопом.

Процедура промивання вух від сірчаних пробок

Промивання вуха за допомогою шприца Жане є найбільш ефективним та безпечним методом усунення сірчаних пробок. Процедура підходить для видалення м'яких, так і затверділих виділень.

Під час процедури пробка вимивається струменем теплої води. Після цього вухо висушується ватною турундою. При затверділі пробки в слуховий канал попередньо можуть вводитися спеціальні розм'якшувальні краплі.

У лікарні ЕКСПЕРТ промивання вуха проводять кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи. Лікарі роблять все необхідне, щоб процедура була високо ефективною, безпечною та комфортною.