Визначення ph-метрії шлунку

СУТЬ, ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВНУТРІШНЬОШЛУНКОВОЇ РН-МЕТРІЇ

Внутрішньошлункова рН-метрія являє собою класичне і водночас інформативне обстеження, яке полягає у введенні зонда через ротову порожнину у шлунок, який оцінює рівень кислотності відповідного середовища.

Здебільшого дану процедуру призначають лікарі гастроентерологи, коли пацієнт скаржиться на біль у шлуну, пов’язаний із прийомом їжі, відчуття печії, кислий або гнилий запах з рота, важкість у шлунку та порушення травлення. Проведення рН-метрії показане для діагностики таких захворювань:

• Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) або занедбаність вмісту шлунку в стравохід.
  • Діагностика ендоскопічно негативної ГЕРБ (відсутність змін слизової стравоходу при виконанні ФГДС)
  • Печія, відрижка, кислий присмак у роті.
  • Виразкова хвороба.
  • Хронічний гастрит.
  • Хвороба Золлінгера-Еллісона.
  • Контроль ефективності лікування.
  • Підбір індивідуальної схеми лікування.

Також обстеження проводиться з метою оцінки функціонування шлунка після прийому відповідних медикаментів або після часткової резекції шлунка.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВНУТРІШНЬОШЛУНКОВОЇ РН-МЕТРІЇ?

Якість та результат обстеження залежать не тільки від професійності лікаря чи устаткування. Вагому роль відіграє ретельна підготовка пацієнта. Підготовка до внутрішньо шлункової рН-метрії полягає у:

• відмова від їжі не менш ніж 12 годин до обстеження;
  • відмова від тютюнопаління не менш ніж за 24 години до обстеження;
  • відмова від води за 4 години до обстеження;
  • попереднє погодження з лікарем , які медикаменти дозволяється приймати перед обстеженням, а які заборонено.

Роль внутрішньошлункової рН-метрії в діагностиці

Внутрішньошлункова рН-метрія є невід'ємною частиною діагностики ряду шлунково-кишкових захворювань. Деякі з головних сфер її застосування включають:

• Діагностика харчової рефлюксної хвороби (GERD)
  • Вивчення ділянок з підвищеною кислотністю
  • Оцінка ефективності лікування
  • Встановлення діагнозу випадків невідомої причини
  • Переваги внутрішньошлункової рН-метрії

Переваги внутрішньошлункової рН-метрії:

Неінвазивність: немає потреби у хірургічному втручанні або біопсії. Процедура здійснюється шляхом введення невеликого пристрою через ніс або рот, що зменшує ризик ускладнень та дискомфорту для пацієнта.

Довготривалий моніторинг: може тривати протягом декількох годин до кількох днів. Це дозволяє отримати більш повну картину кислотності в різних умовах та при різних активностях шлунково-кишкового тракту.

Об'єктивна оцінка: Результати базуються на об'єктивних вимірюваннях рівня кислотності. Це дозволяє лікарям отримати точні дані для діагностики та моніторингу шлунково-кишкових захворювань.