PRP-терапія у гінекології: переваги методики

Гінекологічний напрямок — не виключення. Цей метод ефективно стимулює процеси регенерації та допомагає вирішувати комплекс інтимних проблем.

Що таке PRP та як терапія діє на організм?

Більшість захворювань розвивається через клітинні пошкодження та порушення функцій тканин і органів. У здоровому організмі невеликі проблеми вирішуються без зовнішньої допомоги. Але діяльність патогенних мікроорганізмів, гормональні збої, порушення кровообігу, проблеми з імунітетом припиняють процеси відновлення. У таких випадках організму потрібна допомога.

PRP або плазмотерапія — один з методів допомоги. Методика базується на ін'єкційному введенні плазми, збагаченої тромбоцитами. Рідина містить велику кількість корисних речовин, серед яких ферменти, мінерали, вітаміни та імуноглобуліни. Локальне підвищення її концентрації:

• покращує кровообіг;
  • прискорює регенерацію;
  • покращує трофіки тканин;
  • оптимізує клітинний метаболізм;
  • зупиняє запальні процеси;
  • нормалізує тканинні функції тощо.
Методи PRP успішно випробувані у хірургії, офтальмології, травматолонії, ортопедії. У гінекології плазмотерапія використовується для профілактики та лікування «жіночих» хвороб, для реабілітації після операцій, а також корекції вікових змін.

Показники для проведення PRP-терапії в гінекології

В якості показників для проведення плазмоліфтингу в гінекології виступають стани, які супроводжуються атрофічними і фіброзними процесами:

• ерозія шийки матки;
  • запальні захворювання піхви та шийки матки;
  • урогенітальна атрофія;
  • синдром стегнових болей;
  • огрубіння тканин піхви;
  • молочниця;
  • суха піхва;
  • знижене лібідо;
  • відсутність можливості отримувати вагінальний оргазм;
  • вікові зміни стінок піхви та статевих губ.
Також PRP-терапію в гінеколонії використовують для лікування хронічних запальних захворювань: аднекситу, ендометриту та інших. Метод рекомендують для реабілітації після хірургічного втручання або після проведення аборту.

Як проводять гінекологічний плазмоліфтинг?

Попередньо жінка має пройти консультацію та огляд у гінеколога. За показниками лікар призначає аналіз мазків з піхви та визначення ступеню чистоти, а також загальний аналіз крові, скринінг на інфекції і т.д. Перед процедурою варто відмовитись від жирної їжі, алкоголю. Плазмотерапію проводять натщесерце.

Процес складається з декількох етапів:

1. Підготовка плазми. У пацієнтки беруть до 15 мл крові з ліктьової вени та відправляють до центрифуги, щоб матеріал розклався на компоненти. Відокремлену плазму з тромбоцитами набирають до шприца.
  2. Підготовка зони впливу. Область введення матеріалу обробляють антисептиком. За необхідності зону впливу обезболюють.
  3. Введення. Ін'єкцію (або декілька) роблять підшкірно або внутрішньом'язово (залежно від мети терапії). Об'єкти введення матеріалу: слизова піхви, передня стінка живота тощо.
  4. Завершення. Повторна обробка антисептиком, тампонування піхви (за необхідністю).
Тривалість процедури — до 10 хвилин. Для завершення курсу достатньо пройти до шести сеансів з інтервалами 3-7 днів. Плазмотерапію краще планувати на першій фазі циклу. Реабілітаційний період займає до 10 днів. Весь цей час варто утримуватись від статевих контактів, відмовитись від басейну, сауни, аквапарку та інших подібних розваг.

Результати

Перші позитивні зміни можна помітити вже після другої процедури. Але максимальної ефективності можна досягти лише після завершення курсу. Пацієнтки помічають покращення естетики статевих органів, зупинку запальних процесів, нормалізацію виробітку секретів, покращення комфорту статевих відносин, підвищення чутливості. Лікарня ЕКСПЕРТ пропонує ефективну PRP терапію у Львові — процедуру з доказаною ефективністю, яка забезпечує загальне покращення стану статевої системи.