Нетримання сечі: прояви проблеми та методи вирішення

При цьому позиви короткочасні або відсутні зовсім. Найчастіше це проявляється у жінок через анатомічні особливості уретри (вона ширша і коротша за чоловічу). Чи варто говорити, скільки дискомфорту приносить проблема? На щастя, її можна вирішити.

Типи патології

Нетримання сечі має таку класифікацію:

• стресове — характеризується неконтрольованим виділенням сечі, що відбувається одночасно з підвищенням внутрішньочеревного тиску. Типові прояви: під час кашляння, чхання, підняття важких речей;
  • ситуаційне — проявляється при переохолодженні, сильних емоційних проявах, алкогольному сп'янінні;
  • ургентне — сечовий міхур спорожняється після неконтрольованого скорочення детрузора. Пацієнти скаржаться на різкі позиви, після яких не встигають дійти до туалету;
  • транзисторне — періодичні прояви симптомів, які щезають самостійно без лікування;
  • стан енурез — мимовільне нічне випорожнення, але при цьому вдень пацієнт може контролювати цей процес.

Як проявляється нетримання сечі у жінок та чоловіків?

Головним симптомом є виділення невеликої кількості сечі під час емоційних проявів, кашлю чи чхання, вночі та у інший час під дією зовнішніх чи внутрішніх факторів. Кількість рідини. що виділяється, вказує на форму нетримання: легку, середньо-важку чи важку.
До інших симптомів відносять:

• виділення сечі без позивів;
  • витікання сечі краплями після випорожнення;
  • сильні позиви, що завершуються мимовільним витіканням рідини;
  • неконтрольоване випорожнення після невдалих спроб у туалеті.

Будь-який з цих проявів вказує на необхідність якомога швидше звернутись до уролога лікарні ЕКСПЕРТ.

Як лікують нетримання сечі?

Лікар обирає методи лікування, орієнтуючись на вид патології та на її причину. Загалом в сучасній медицині використовують консервативне лікування (для легких випадків та незапущених форм), а також способи хірургічного втручання.

Консервативне лікування

Медикаментозна терапія залежить від причини нетримання сечі. Вона може включати антибактеріальні, седативні, психотропні засоби, антидепресанти тощо. Якщо консервативне лікування не дало результату, вирішити проблему допоможе хірургічне втручання.

Оперативне лікування нетримання сечі

Лікар призначає операцію найчастіше при ургентному нетриманні сечі, яке пов'язане з високою активністю детрузора.
Одна з ефективних практик — малотравматична операція, яка заключається у розміщенні навколо уретрального каналу імпланта у вигляді сітки. Вона забезпечує оптимальний тиск у каналі та допомагає утримувати сечу.
У важких випадках може йти мова про імплантацію штучного сечового сфінктера. Пацієнт має можливість керувати його роботою та ефективно стримувати сечу у каналі.

Профілактичні міри під час та після лікування

Щоб профілактика була ефективною, треба з'ясувати причину патології. Пацієнту може допомогти регулярне випорожнення, контроль вживання рідини, відсутність переохолоджень, відмова від надмірних навантажень, своєчасний контроль здоров'я у лікарів.
Лікарня ЕКСПЕРТ пропонує комплексні послуги з консультування, діагностики, консервативного або хірургічного лікування нетримання сечі. Звертайтеся за допомогою до експертів однієї з кращих лікарень Львова.